755227511
Mariánské Lázně – jedno z nejkrásnějších lázeňských míst v Evropě, zářivá perla obklopená zelení Slavkovského lesa bohatého na minerální léčivé prameny a jedno z nejvýznamnějších kulturních center západočeského regionu.
Před více než dvěma sty lety byl zdejší kraj nehostinný, opuštěný, plný bažin a neprostupných lesů. Když pohlédneme na Mariánské Lázně dnes, se všemi jejich překrásnými parky, kolonádami a lázeňskými hotely, jen těžko tomu lze uvěřit. Z dřívější malé osady uprostřed pustin vyrostly během rekordně krátké doby elegantní lázně, které se zařadily na seznam nejvíce moderních a vyhledávaných měst Evropy.
Již 200 let tu jsou Mariánské Lázně pro své obyvatele i lázeňské hosty, kteří stále mohou žasnout nad krásou zdejší přírody, využít jejího léčivého bohatství a nechat se okouzlit jedinečnou atmosférou tohoto města.
Během své nedlouhé, ale o to více působivé historie se Mariánské Lázně staly světoznámým lázeňským centrem a mohou tak být po právu nazývány jedním z klenotů České republiky.
Copyright © 2010 - 2021 RasTV.cz